Meie turule on ilmunud juba mõnda aega tagasi head ja tervislikud mahesupid. Need on just sellised valmistooted, mida mustadeks päevadeks varuda ning need on peaaegu täiesti tervislikud! Sellist kaupa just liiga tihti ei leia!
AUGA – Leedu maheetevõtja ja SALVEST.
AUGA supid on väga hea maiguga! Pakendamismaterjal on keskkonnasõbralikum, vist siis võrreldud teiste tavaliste pakenditega – hea, et sõbralikum! Kõik koostisosad on mahedad. Ainuke probleemkoht on, et ikka ei osata suppi teha päris ilma suhkruta. Lisatud on „mahe“ suhkur. Siinkohal vist mõeldakse nähtavasti rafineerimata toorroosuhkrut. See aga mõjub veresuhkrule täpselt samamoodi nagu valge suhkur – ainuke vahe on see, et seal on mõned toitained lisaks, mis valgest suhkrust on välja võetud. Ikkagi koosneb glükoosist ja fruktoosist. Seega, seda tuleb jälgida. Kui aga menüü on üldiselt tervislik, välistatud on saiad, koogid, pirukad ja makaroni. Rääkimata jäätisest ja kommidest, siis võib neid suppe süüa küll.

 AUGA suppide suhkrusisaldus 100 grammi toote kohta:
Köögiviljasupis 2,6 g
Peedi borš 3,2 g
Porgandisupp kookoskoorega 2,2 g
Kookoskoorene šampinjonisupp 0,3 g
Tomatisupp 3,9 g

Hiljuti märkasin, et SALVEST-il on sarnase kuju ja sisuga pakisupid müügile tulnud - Presto. Kõik on täpselt sama – ökoloogilised koostisosad, „ökoloogiline“ suhkur aga suhkrut on lisatud kahjuks rohkem.
SALVEST Presto suppide suhkrusisaldus 100 grammi toote kohta:
Köögiviljapüreesupp kanafileega 5,0 g
Kõrvitsapüreesupp kookospiimaga 3,4 g
Tomatipüreesupp ürtidega 6,3 g

Minu lemmikud on AUGA supid, kuna seal on vähem suhkrut ning sisaldavad vaid taimset toorainet. Samas mõlemat toodet soovitan, peab jälgima ainult enda päevast suhkrutarbimist. 1 tl suhkrut on 6 g. Päevane lubatud kogus täiskasvanud naisele 26 g suhkrut (lastele vähem).