Suhkruliig - insuliiniresistentsus

Liigne suhkur - kõrge insuliin – insuliiniresistentsus

Liigne suhkur on kõrget insuliini taset soodustav tegur. Kõhunääre toodab insuliini, mis aitab rakkudel suhkrut omastada. Mida rohkem suhkrut tarbida, seda rohkem insuliini tekib. Lõpuks saavutavad rakud maksimaalse mahutavuse ja lõpetavad insuliinile reageerimise.
Peavalud, ärevus, ärrituvus, tähelepanu- ja kontsentreerumisvõime langus, vaimne segadus, agressiivsus, depressioon - selliste sümptomite puhul ei pruugi antidepressandid aidata, vaid veresuhkru tasakaalustamine toitumise abil.

Tänapäeva süsivesikuterikas dieet soodustab II tüübi diabeedi kujunemist. Inimene saab pidevalt suhkrut, veresuhkrut kiiresti tõstvat toitu liiga palju: kiirtoit, makaronid, rafineeritud teraviljatooted (saiad, leivad), koogid, pirukad, erinevad maiustused, magusad puuviljad, popkorn, magusad karastusjoogid jne.

KÕRGE INSULIINITASE VERES
Kui glükoos jõuab organismi, hakkab keha tootma hormooni insuliin - see aitab glükoosi kehas viia sinna, kuhu vaja. Kasutatakse energia tootmiseks jm, talletatakse tagavaraks ning ülejäägist moodustatakse rasvarakud – seos ülekaalu tekkimisega.

Pidev suhkru ja kiirete süsivesikute liig tekitab INSULIINIRESISTENTSUSE. Pikka aega suudab organism suurema koguse glükoosiga toime tulla.  Pankreas reageerib veresuhkru tõusule ja suurendab insuliini tootmist, püüdes sellisel moel veresuhkrut langetada. Tekkinud on võib olla ka juba insuliinresistentsus - keha suudab hoida veel veresuhkru taseme normaalsena, sest pankreas toodab kiirendusega aina rohkem ja rohkem insuliini.

DIABEET
Kui aga insuliinresistentsus süveneb, siis ei suuda pankreas sellega enam toime tulla ning veresuhkru tase paratamatult tõuseb. Keharakud kaotavad aja jooksul tundlikkuse insuliini toimele. Insuliinitootmine hakkab vaikselt hääbuma. See võib viia dabeedini.

LEEVENDUST SAAB TERVISLIKUST TOITUMISEST.

See suur kõht on nagu tiksuv pomm.
Metaboolse sündroomiga (ainevahetushäire) inimestel on uuringute järgi viis korda suurem oht haigestuda suhkurtõppe.  Ainevahetuse probleemidega ja lisandunud diabeediga isikute toitumine PEAB olema väga rangelt tervislik!

Kõrge insuliin on üks võtmetegureid ka hormonaalse tasakaalutuse tekkes. Hormoonide tasakaalustamine võib olla üks olulisemaid asju, mida saate oma tervise parandamiseks teha. Hormonaalne tasakaalutus - on üks autoimmuunsete seisunditeni jõudmise põhjuseid.

Artikli koostas toitumisterapeut Triin Terasmaa

Toitumisteraapia võib nende seisundite puhul aidata, oled oodatud konsultatsioonile!

Eelmine
Ilu algab seestpoolt
Järgmine
MUST AROONIA

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: